Hei og velkommen til min profil!
Jeg heter Marta og er språkviter med doktorgrad i språkvitenskap. Jeg er en ivrig lytter av lydbøker, alt fra Jane Austen til science fiction, og jeg liker å bake og spille brettspill med familien. Jeg har to flerspråklige barn, og språk og læring er derfor en naturlig del av hverdagen vår.
Jeg har mange års erfaring med undervisning og veiledning. Språk har alltid fascinert meg, og jeg liker å hjelpe andre med å oppdage at engelsk ikke bare handler om å pugge regler, men om å forstå hvordan språket fungerer.
Som underviser tilpasser jeg undervisningen til hver enkelt elev. Jeg legger vekt på å bygge elevenes metaspråklige bevissthet ved å vise sammenhenger og forskjeller mellom engelsk og norsk, slik at grammatiske regler blir lettere å forstå og huske. Jeg bruker gjerne eksempler fra autentiske tekster og litteratur for å gjøre undervisningen levende og relevant, og hjelper også elever med tekstforståelse, analyse, skriving og hvordan de kan strukturere gode resonnementer.
Målet mitt er å gjøre eleven tryggere, mer selvstendig og motivert til å lære. Jeg er underviser gjennom GoTutor fordi jeg mener alle elever bør ha tilgang til god faglig støtte når de trenger det. En trygg og motiverende lærer kan gjøre en stor forskjell, både for karakterene og for elevenes tro på egne evner.
Jeg gleder meg til å bli kjent med min kommende elev!