Hei og velkommen til min profil!
Jeg heter Lilja, og jeg kommer fra Trondheim. Jeg vil beskrive meg selv som pliktoppfyllende, punktlig og ansvarlig, i tillegg til å være omtenksom og empatisk. På fritiden driver jeg hovedsakelig med strikking, planter og hundehold. Jeg brenner for alt knyttet til håndverk, dyr og estetikk! Jeg er også svært glad i å gå på alle slags forestillinger og oppsetninger, spesielt musikaler.
I mai 2026 fullfører jeg en bachelorgrad i psykologi ved NTNU. Gjennom studiene og erfaring har jeg fått innsikt i hvordan mennesker lærer og hva som kan påvirke motivasjon og utvikling.
I mitt arbeid som privatlærer vektlegger jeg tilpasset kommunikasjon, ulike måter å motivere på, og det å finne glede i læring gjennom relevante og håndgripelige eksempler. Jeg er opptatt av å motivere og finne kreative løsninger for å få eleven til å få økt forståelse for fagene.
Jeg har erfaring med ulike utfordringer som elever kan ha, deriblant autisme og ADHD, da jeg tidligere har vært privatlærer for en elev på barneskolen. I tillegg har jeg erfaring med vansker for motivasjon. Gjennom å bruke eksempelvis (de få) referansene jeg har til gaming og andre illustrerende eksempler, opplever jeg at eleven får økt innsikt og interesse for konseptene som skal forstås.
Jeg ønsker å skape et trygt læringsmiljø hvor eleven føler seg sett, forstått og får muligheten til å utvikle seg i sitt eget tempo.
Jeg gleder meg til å bli kjent med min kommende elev!