Hei og velkommen til min profil!
Jeg heter Andrine og er utdannet litteraturviter, og tar nå en master i fransk. Før jeg flyttet til Bergen, bodde og studerte jeg i Paris. På fritiden spiller jeg i korps, liker å gå tur og lage mat, og siden jeg er utdannet litteraturviter, leser jeg også mye.
Jeg har undervisningserfaring fra både en til en- undervisning og langtidsvikariater på videregående skole. I tillegg har jeg jobbet hos Mentor Norge og jobber nå på SFO. Gjennom disse erfaringene har jeg fått muligheten til å møte elever med ulike behov og utvikle meg i undervisningsrollen.
Som underviser er jeg opptatt av å lage allsidige og varierte opplegg, slik at elevene både kan oppleve mestring og bli faglig utfordret. Det er viktig for meg at fagene skal være spennende og lærerike, slik at elevene blir motiverte til å lære. Jeg trives godt med å møte elever og bruke den faglige kompetansen min til å hjelpe dem med å utvikle seg.
Jeg motiveres av å finne løsninger som støtter elevenes faglige utvikling. Samtidig opplever jeg selv stor faglig og personlig utvikling gjennom kontakten med elevene. Den gir meg nye innfallsvinkler til kjente problemstillinger og inspirerer meg til å fordype meg i temaer jeg ønsker å lære mer om.
Jeg gleder meg til å bli kjent med min kommende elev!