Hei og velkommen til min profil!
Jeg heter Sigurd, er opprinnelig fra Fredrikstad og bor for tiden i Trondheim. Jeg studerer statsvitenskap ved NTNU og tar et breddeår med enkeltemner ved Handelshøyskolen i Trondheim. På fritiden trives jeg godt med fysisk aktivitet, enten det er styrketrening eller løping. Jeg setter også stor pris på det sosiale og bruker mye tid sammen med venner gjennom studiegrupper, felles aktiviteter og andre sosiale arenaer.
Ved siden av studiene har jeg et frivillig verv som økonomiansvarlig ved Studentersamfundet i Trondheim. Dette har gitt meg verdifull erfaring med struktur, samarbeid og oppfølging. Jeg har også erfaring med å holde kurs og lære opp personell fra tidligere jobber.
Det som motiverer meg til å tilby undervisning og leksehjelp, er ønsket om å bidra positivt til andres læring og utvikling. Gjennom egne erfaringer fra skolen har jeg sett hvor stor betydning gode veiledere, lærere og rollemodeller kan ha, både faglig og personlig. Jeg synes det er svært givende å se andre oppnå resultatene de ønsker, og ønsker å bruke mine egne erfaringer til å motivere og hjelpe elever med å lykkes.
Min tilnærming til undervisning bygger på å etablere et trygt og tillitsfullt forhold mellom elev og underviser. Jeg mener at de beste læringsresultatene oppstår når eleven føler seg sett, hørt og forstått. Derfor ønsker jeg å tilpasse undervisningen til den enkeltes behov, mål og utfordringer.
Jeg ønsker at alle elever skal få muligheten til å oppleve mestring og utvikling gjennom skolegangen. Samtidig har jeg forståelse for at skolen kan være krevende av ulike årsaker. I slike situasjoner ønsker jeg ikke bare å bidra med faglig støtte, men også være en positiv støttespiller og rollemodell som kan bidra til økt motivasjon, trygghet og tro på egne evner.
Jeg gleder meg til å bli kjent med min kommende elev!