Hei, og velkommen til min profil!
Jeg heter Petter og jeg liker spesielt godt realfag som fysikk, naturfag og matematikk, men trives også godt med gym og samfunnsfag. Som person er jeg tålmodig og liker å utfordre meg selv med ting som er vanskelige og krevende.
På fritiden trener jeg rundt fire ganger i uken, og jeg har gått på svømming så lenge jeg kan huske. Denne sommeren har jeg også begynt å klatre og lese mer, hovedsakelig filosofi.
Jeg har hjulpet medelever med skolearbeid siden barneskolen og frem til i dag, hovedsakelig i matematikk. Jeg har også fått jobb som leksehjelp på skolen min, hvor jeg samtidig er elevrådsleder.
Jeg er godt vant med å forklare den samme oppgaven flere ganger og på ulike måter før den gir mening for eleven. For meg finnes det ingen dumme spørsmål, tvert imot mener jeg at spørsmål er en viktig del av læringen.
Som underviser er jeg opptatt av at eleven skal kunne nyte selve læringsprosessen, ikke bare være opptatt av resultatet. Jeg ønsker å skape en god og motiverende prosess hvor eleven får utfordret seg, opplever mestring og utvikler en ny glede for fagene sine.
Jeg er underviser hos GoTutor fordi jeg alltid har elsket både å lære bort og å bli lært. Jeg ønsker å hjelpe flere elever med å forstå fagene sine og oppleve den samme gleden ved læring.
Jeg gleder meg til å bli kjent med min kommende elev!