Hei og velkommen til min profil!
Jeg heter Henrik og til daglig studerer jeg bygg- og miljøteknikk ved NTNU. Studiet mitt har mye fokus på matematikk, fysikk og andre realfag. Gjennom studiene har jeg fått en solid faglig forståelse, samtidig som jeg har lært hvor viktig det er å bryte ned kompliserte problemer til mindre og mer forståelige deler. Dette er noe jeg også tar med meg inn i undervisningen, og jeg liker å finne ulike måter å forklare et tema på dersom eleven ikke forstår det ved første forsøk.
Jeg er en blid og sosial person som liker å være aktiv, trene og spille fotball. Som underviser ønsker jeg å skape interaktiv og engasjerende undervisning. I stedet for å gi eleven svaret direkte, vil jeg sparre med eleven og hjelpe dem med å finne løsningen selv. På den måten får eleven en dypere forståelse av faget og utvikler bedre problemløsningsevner.
Da jeg gikk på skolen fikk jeg hjelp med fagene jeg slet mest med, og jeg vet derfor hvor viktig god oppfølging kan være og hvor stor forskjell det kan gjøre for elevens mestring og motivasjon. Jeg ønsker å være underviser hos GoTutor fordi jeg gjerne vil gi andre den samme støtten og hjelpe dem med å få en bedre forståelse og tro på egne ferdigheter.
Jeg gleder meg til å bli kjent med min kommende elev!