Hei og velkommen til min profil!
Jeg heter Aurora og er en engasjert og nysgjerrig person som nylig har fullført videregående. Jeg har en stor interesse for litteratur, og på fritiden liker jeg også å trene og tilbringe tid med dem jeg er glad i. Gjennom erfaring fra salg og service har jeg tilegnet meg gode ferdigheter innen kommunikasjon og relasjonsbygging. Det kommende året har jeg satt av til å finne ut mer av hva jeg ønsker å gjøre videre, før jeg begynner å studere neste høst.
Jeg har alltid vært faglig sterk, og gjennom skolegangen har jeg hatt stor glede av å hjelpe andre med oppgaver og bidra til at de blir tryggere i fagene sine. Jeg har også yngre søsken som tidvis har hatt behov for ekstra støtte før prøver og innleveringer. Når jeg møter faglige spørsmål og utfordringer, er jeg tålmodig og åpen, og jeg ønsker alltid å bidra til at den jeg hjelper skal lykkes.
Som underviser legger jeg derfor stor vekt på å skape et trygt miljø der det er rom for å prøve og feile, stille spørsmål og utvikle seg i sitt eget tempo. Jeg tilpasser undervisningen til hver enkelt elev og forklarer fagstoffet på en grundig og lett forståelig måte. Jeg har også stor tro på en utforskende tilnærming til læring, der jeg som underviser stiller eleven spørsmål underveis for å fremme evnen til selv å resonnere seg frem til forståelse.
Målet mitt er ikke at eleven skal klare alt på første forsøk, men at de over tid skal oppleve en dypere forståelse av fagstoffet og få større selvtillit i faget.
Jeg er underviser hos GoTutor fordi jeg synes det er svært givende å bidra til at andre opplever læring, mestring og utvikling. Å se en elev gå fra å være usikker og ikke forstå noe, til selv å kunne forklare det med selvsikkerhet og engasjement, er min viktigste motivasjon.
Jeg gleder meg til å bli kjent med min kommende elev!