Hei og velkommen til min profil!
Jeg heter Ole og er en rolig og omgjengelig person som liker å hjelpe andre. Jeg er interessert i realfag og videreutdanner meg for tiden innen IT. På fritiden liker jeg blant annet å spille piano, trene og gå turer i skogen. Jeg har også tidligere jobbet som meteorolog, og har gjennom dette fått brukt og videreutviklet interessen min for realfag.
Jeg jobber som underviser hos MentorNorge, hvor jeg har fått erfaring med å hjelpe elever med faglig utvikling. Når jeg underviser, liker jeg å gå systematisk gjennom pensum og veksle mellom faglig gjennomgang og oppgaver eller spørsmål som tester elevens forståelse. På den måten får vi hele tiden oversikt over hva eleven har forstått, og hva vi bør bruke mer tid på.
Jeg er opptatt av at eleven skal forstå stoffet og få mulighet til å bygge kunnskapen steg for steg. Samtidig synes jeg det er viktig å tilpasse undervisningen etter elevens nivå og behov.
Jeg underviser hos GoTutor fordi det gir meg mestringsfølelse å lære bort, samtidig som jeg selv liker å utvikle og fordype min egen forståelse av realfag. Jeg synes det er givende å kunne hjelpe andre med å forstå fag som jeg selv synes er spennende.
Jeg gleder meg til å bli kjent med min kommende elev!