Hei og velkommen,
Jeg heter Rachel og er halvt britisk, og har engelsk som hovedspråk hjemmefra. Jeg er veldig glad i språk, litteratur og teater, og har en bachelorgrad (First Class Honours) og en mastergrad (Distinction) i engelsk og drama fra Loughborough University i England. Dette tilsvarer svært gode akademiske resultater, og jeg mottok også en ærespris for arbeidet mitt. Etter nærmere 20 år i England har jeg nå vendt tilbake til Norge og studier ved NTNU.
Jeg er også utdannet skuespiller fra Oxford School of Drama, og bruker erfaringen min fra scenekunst til å gjøre undervisningen levende, interaktiv og engasjerende. Som skuespiller har jeg jobbet mye med uttale og diksjon, så det kan jeg også hjelpe med så du føler deg trygg på å snakke engelsk både i timen og sosialt.
Jeg har tidligere jobbet som taekwondo-instruktør, skolelærer i Peru og nylig som privatlærer i teater og skuespill i England. Gjennom disse erfaringene har jeg blitt opptatt av å møte elever der de er, bygge trygghet og tilpasse undervisningen etter deres behov. Jeg gleder meg til å bruke kompetansen min til å formidle det engelske språket og hjelpe elever med å nå målene sine med større selvtillit og glede.